Main Menu

Δείτε σε βίντεο τη στιγμή που η Πυροσβεστική Ξάνθης απεγκλωβίζει την κοπέλα μέσα από το διαμέρισμα της.
Δείτε σε βίντεο τη στιγμή που η Πυροσβεστική Ξάνθης απεγκλωβίζει την κοπέλα μέσα από το διαμέρισμα της.

Επίδειξη δύναμης από Χριστόδουλο Τοψίδη-Παρουσίασε 40 υποψήφιους οι έξι από αυτούς από τη Π.Ε Ξάνθης.

Την δύναμη του έδειξε ο Υποψήφιος Περιφερειάρχης Χριστόδουλος Τοψίδης στην πρώτη του επίσημη παρουσίαση του συνδυασμού του στην Καβάλα το πρωί της Κυριακής στην κατάμεστη αίθουσα του ξενοδοχείο GALAXY παρουσία μελών, επιχειρηματιών και στελεχών με κεντρικό παρουσιαστή τον γνωστό δημοσιογράφο Θανάση Λάλα παρουσιάζοντας με την μια 40 υποψήφιους από όλες τις Περιφερειακές ενότητες οι και 6 από αυτούς να είναι από την Π.Ε Ξάνθης.

Ο κ. Τοψίδης ανέπτυξε συνοπτικά το πλάνο της Περιφερειακής Σύνθεσης για όλους τους τομείς, αναπτυξιακούς, κοινωνικούς και πολιτιστικούς, όπως είναι ο τουρισμός, ο πρωτογενής τομέας, οδική ασφάλεια και ανάπτυξη, η αξιοποίησης των λιμανιών, η κοινωνική πολιτική και η ανάδειξη των ιστορικών μνημείων της κάθε Περιφερειακής Ενότητας, ενώ ξεχώρισε την ανάγκη σιδηροδρομικής σύνδεσης του λιμανιού Φίλιππος Β’ με τους Τοξότες, τον οδικό άξονα Ε61 και την ανάπτυξη δικτύου φυσικού αερίου για οικιακή χρήση.

Οι πρώτοι 40 υποψήφιοι της Περιφερειακής Σύνθεσης

  1. Μιχάλης Αμοιρίδης-ΠΕ Ξάνθης
  2. Ιμπραχήμ Αμούτσκα-ΠΕ Ξάνθης
  3. Σταύρος Βαβιάς-ΠΕ Έβρου
  4. Νικόλαος Βουλγαρίδης-ΠΕ Έβρου
  5. Οδυσσέας Βουρβουκέλης-ΠΕ Ξάνθης
  6. Χρήστος Γάκης-ΠΕ Καβάλας
  7. Αναστασία Γαλοπούλου-ΠΕ Δράμας
  8. Αναστασία Γκαϊδατζή-ΠΕ Έβρου
  9. Χρήστος Γκοντιάς-ΠΕ Δράμας
  10. Βαλεντίνα Δισλιάν-ΠΕ Ξάνθης
  11. Κωνσταντίνος Εξακουστός-ΠΕ Έβρου
  12. Γιουξέλ Εσάτ-ΠΕ Ροδόπης
  13. Νικόλαος Ευκαρπίδης-ΠΕ Ροδόπης
  14. Παναγιώτης Ζητάκης-ΠΕ Έβρου
  15. Τζιχάν Ιμάμογλου-ΠΕ Ροδόπης
  16. Κατερίνα Ιωαννίδου-ΠΕ Καβάλας
  17. Νικόλ-Ιουστίνη Ιωαννίδου-ΠΕ Έβρου
  18. Αλέξανδρος Ιωσηφίδης-ΠΕ Καβάλας
  19. Σταύρος Γκαβαρατζής-ΠΕ Έβρου
  20. Σουζάν Καδρή-ΠΕ Ξάνθης
  21. Ευαγγελία (Λίλη) Καχέλου-ΠΕ Καβάλας
  22. Δημήτριος Κλειτσιώτης-ΠΕ Καβάλας
  23. Χρήστος Κούρτης-ΠΕ Έβρου
  24. Αθανάσιος Κυριακού-ΠΕ Καβάλας
  25. Θεόδωρος Μαρκόπουλος-ΠΕ Καβάλας
  26. Εμρέ Μουσταφά-ΠΕ Ροδόπης
  27. Ιωάννης Μωραΐτης-ΠΕ Ροδόπης
  28. Αρισστείδης Μωϋσιάδης-ΠΕ Δράμας
  29. Καλλιόπη (Κέλυ) Ξακοπούλου-ΠΕ Καβάλας
  30. Μαρία Ξενίδου-ΠΕ Δράμας
  31. Φώτης Ουζουνίδης-ΠΕ Έβρου
  32. Στέλιος Παπαδόπουλος-ΠΕ Δράμας
  33. Αικατερίνη-Σερέτη Παταβού-ΠΕ Δράμας
  34. Αθηνά Σταματιάδου-ΠΕ Καβάλας
  35. Εμμανουήλ Ταπατζάς-ΠΕ Ροδόπης
  36. Νικόλαος Τσαύλος-ΠΕ Δράμας
  37. Ιρφάν Χατζηγκενέ-ΠΕ Ξάνθης
  38. Ριτβάν Χατζημεμέτ-ΠΕ Ροδόπης
  39. Παναγιώτης Χατζηχρήστος-ΠΕ Καβάλας
  40. Σταυρούλα Πεχλιβάνη-ΠΕ Ροδόπης