Χθες το μεσημέρι, στην Επαρχιακή Οδό Ξάνθης – Ιάσμου (διασταύρωση Πολύσιτου), Ι.Χ.Φ. αυτοκίνητο που οδηγούσε 82χρονος ημεδαπός συγκρούστηκε πλαγιομετωπικά με Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, που οδηγούσε 76χρονος ημεδαπός. Αποτέλεσμα του τροχαίου ήταν ο θανάσιμος τραυματισμός του 82χρονου και ο τραυματισμός του 76χρονου. Οι δύο ημεδαποί μεταφέρθηκαν στο Γενικό Νοσοκομείο Ξάνθης. Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Ξάνθης.
Νεκρός 82χρονος στο Πολύσιτο Ξάνθης-Το φορτηγό του συγκρούστηκε με Ι.Χ.
![](https://xanthidaily.gr/wp-content/uploads/2019/06/troxaio-2-780x501.jpg)