Η ΟΝΝΕΔ Ξάνθης βρέθηκε δίπλα στην πρωτοβουλία της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών και στο «Όλοι Μαζί Μπορούμε», σε συνεργασία με Δήμους και Φορείς, με σκοπό να διασφαλιστεί η επάρκεια των αποθεμάτων αίματος κατά την περίοδο της πανδημίας.
«Είμαστε δίπλα στην προσπάθεια μετάδοσης ενός μηνύματος ενότητας και στηρίζουμε έμπρακτα τον κοινό αγώνα υπέρ της ζωής προσφέροντας αίμα.»
H ONNEΔ Ξάνθης στηρίζει την προσπάθεια της εθελοντικής αιμοδοσίας.
![](https://xanthidaily.gr/wp-content/uploads/2020/04/onned-xanthis.jpg)