Main Menu

Με γκολ του Έμπερτ κέρδισε “άγχος” και Καραϊσκάκη η Ξάνθη.

Επιτέλους νίκη για τη ομάδα της Ξάνθης μετά από αρκετές αγωνιστικές καθώς κατάφερε και κέρδισε με 1-0 μέσα στην Άρτα τον τοπικό Καραισκάκη.

Η ομάδα του Tony Popovits σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο παρόλο που ήταν καλύτερη κατά την διάρκεια σχεδόν ολόκληρου του αγώνα κατάφερε και βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα με τον Έμπερτ σε ανατροπή του Σιατραβάνη στο 76ο λεπτό του αγώνα.

Το γκολ αυτό ήταν και το νικητήριο για την ακριτική ομάδα που είχε σημαντικές ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο καθώς τα σουτ του Σχροίγεν και Σιατραβάνη βρήκαν το δοκάρι.

Οι συνθέσεις της ομάδας:

Καραϊσκάκης Άρτας (Μάγγος): Μπουργάνης, Θεολόγου, Φαν Ίπερεν, Ρουμπάγκουκα, Δούμτσιος, Μαραθωνίτης, Παπανίκου, Κόκας, Κλιγγόπουλος, Ρούνεϊ, Λόβριτς,

Ξάνθη (Πόποβιτς): Ίζο, Γκαρσία, Πέτροβιτς, Παπάζογλου Τ., Βέρκερ, Μπριλάντε, Τεσίγια, Σιατραβάνης, Έμπερτ, Σχρόιγιεν, Καπνίδης