Στα “λευκά” ξύπνησε ολόκληρη η πόλη της Ξάνθης το πρωί της Κυριακής όπως και ολόκληρη η Θράκη με τη “Μήδεια” να κάνει έντονη την παρουσία της. Από το απόγευμα του Σαββάτου είχε ξεκινήσει ελαφριά η χιονόπτωση και όσο βράδιαζε γινόταν όλο και πιο έντονη.
Το σκηνικό το πρωί της Κυριακής ήταν μαγευτικό καθώς όλα ήταν άσπρα ενώ η χιονόπτωση συνεχίζεται με αρκετά μεγάλη ένταση και χρειάζεται μεγάλη προσοχή στους δρόμους.