Το Σάββατο ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΑΟ Ξάνθης ενόψει του πρώτου επίσημου αγώνα της φετινής σεζόν για το θεσμό του Κυπέλλου. Για την νοκ – άουτ αναμέτρηση της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας, ο Τζέιμι Μονρόι επέλεξε τους παρακάτω ποδοσφαιριστές: Ίτσο, Γιακουμής, Πολίμος, Ουνγιαλίδης, Τζανακάκης, Μιχαήλ, Μπάτζιος, Παπάζογλου, Φαζός, Δεληγιαννίδης, Μονρόζ, Πλατέλλας, Δημητριάδης Τ., Δόρης, Μόνζε, Θυμιάνης, Γκόμεζ, Γκινσάρι, Τσελεμπάκης, Διαμαντόπουλος, Άνταμ, Ιμπραΐμι.
Με 22 ποδοσφαιριστές η αποστολή της Ξάνθης για το παιχνίδι Κυπέλλου στην Άρτα.
![](https://xanthidaily.gr/wp-content/uploads/2021/09/slider-aekaraiskakis-aoxanthi-2021-1170x600-780x520.jpg)