Main Menu

ΑΟΞ: Νέα απώλεια βαθμών 0-0 με τον ΑΟΚ στα Πηγάδια και αντίο SL1.

Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Δευτέρας μια μέρα μετά την κανονική ημερομηνία διεξαγωγής του ο αγώνας της Ξάνθης με τον γειτονικό ΑΟΚ μετά τη διακοπή που έγινε τη Κυριακή στο 55ο λεπτό του αγώνα λόγω της κακοκαιρίας που επικρατούσε στα Πηγάδια και το σκορ ήταν στο 0-0.

Ο ΑΟΞ σε αυτά τα 35 εναπομείναντα λεπτά δεν κατάφερε να σκοράρει κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα να “πετάξει” ακόμη 2 βαθμούς στα σκουπίδια και να βάλει τέλος στις όποιες ελπίδες υπήρχαν την για διεκδίκηση της ανόδου στη SL1.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ : Ίτσο, Πολίμος, Μπάτζιος, Μιχαήλ (36’ λ.τρ. Παπάζογλου), Γκινσάρι (46’ Διαμαντόπουλος), Γκάβριτς, Αλί Μπαμπά, Βιθέντε Γκόμεθ, Τσέλιος, Δόρης, Ουνγιαλίδης (46’ Δεληγιαννίδης)
ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ : Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς (55′ Καραγιάννης), Πανουργιάς (46’ Αρμάλας), Σουλεϊμάν Οκάν (46’ Μπόουμαν), Θωμαΐδης, Στίκας, Καϊούμπι Ντα Σίλβα (46’ Σαμπανίδης), Μπελεβώνης (84′ Αλίμι), Έμπερτ, Σταμένκοβιτς