Main Menu

ΑΟΞ: Νίκη με ανατροπή στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Απόλλων Πόντου.

Την νίκη στο τελευταίο του εντός έδρας παιχνίδι στα Πηγάδια για τον ποδοσφαιρική σεζόν 2021-2022 πέτυχε με ανατροπή ο ΑΟΞ και σκορ 2-1 με αντίπαλο τον Απόλλων Πόντου το μεσημέρι της Τετάρτης στα Πηγάδια.

Η ομάδα του Κώστα Ανυφαντάκη που είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει αρκετούς νέους ποδοσφαιριστές βρέθηκε πίσω στο σκορ στις αρχές του 2ου ημιχρόνου με κεφαλιά του Ρούνει και στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφερε την ολική ανατροπή με σκόρερ τους Γκάβριτς στο 87ο λεπτό και τον Τσέλιο στο 91ο λεπτό κάνοντας το τελικό 2-1 για τους Θρακιώτες.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ : Τσομπανίδης, Ουνγιαλίδης (56′ Δημητριάδης), Μιχαήλ, Φαζός (75′ Παπάζογλου), Τζανακάκης, Γκόμεθ, Θυμιάνης (66′ Δόρης), Τσέλιος, Τσιλιγγίρης (56′ Τσελεμπάκης), Χαλήλ Ιμπράμ (66′ Γκάβριτς), Διαμαντόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ : Πίτκας (46′ Σιαματάς), Δαλιανόπουλος, Σουντουρά, Ενομό, Ρούνει, Νάσερ (75′ Φράγκος), Παπαϊωάννου (52′ λ. τρ. Λουφάκης), Καλογέρης, Κουακού, Αμαραντίδης, Ιντζίδης.