Main Menu

ΤΩΡΑ! Φωτιά σε οικοδομή δίπλα στο πάρκο της Μεξικάνας στην Ξάνθη
     

Εκλογές ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ: Προσωρινά αποτελέσματα στο Νομό Ξάνθης.

Το Κίνημα Αλλαγής, πραγματοποίησε ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ την Κυριακή 8 Μαΐου 2022 την εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη των Συντονιστικών Γραμματειών των Τοπικών Οργανώσεων, των Νομαρχιακών Επιτροπών, των Αντιπροσώπων για το 3 ο Συνέδριο
καθώς και την επιλογή του ονόματος του Κινήματος Αλλαγής.

Ανακοινώνουμε για το Νομό μας, τα προσωρινά αποτελέσματα της εκλογικής διαδικασίας στην οποία συμμετείχαν 1.200 ψηφοφόροι, τους οποίους και ευχαριστούμε για την συμμετοχή τους.

Επίσης θα πρέπει να Ευχαριστήσουμε τους Δημάρχους, αλλά και τη Διοίκηση του Κέντρου Πολιτισμού του Δήμου Ξάνθης, καθώς και τους υπαλλήλους αυτών, για την παραχώρηση των Αιθουσών και τη βοήθεια τους.

Να ευχαριστήσουμε όλους τους Υποψηφίους για την συμμετοχή τους στην εκλογική διαδικασία, να συγχαρούμε όσους έχουν εκλεγεί και να τους ευχηθούμε καλή δύναμη στο νέο τους ρόλο, αυτόν της ανάδειξης της πολιτικής και της προοπτικής που μπορεί να προσφέρει στον Τόπο η Μεγάλη Δημοκρατική Παράταξη, το ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΗΜΑ
ΑΛΛΑΓΗΣ.

Τα οριστικά αποτελέσματα θα ανακοινωθούν από την ΕΔΕΚΑΠ που έχει τη σχετική αρμοδιότητα.

Στο Νομό Ξάνθης, εκλέγεται μία Τοπική Οργάνωση ανά Καλλικρατικό Δήμο, και τα πρόσωπά που αποτελούν τις Συντονιστικές Γραμματείες κατά αλφαβητική σειρά είναι:

ΔΗΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ ΔΗΜΟΣ ΑΒΔΗΡΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΔΕΤΣΑΡΙΔΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΑΝΗΠΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΣΑΡΡΑ ΔΡΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΠΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΕΟΦΥΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΠΟΛΥΖΩΗ ΜΑΡΙΑ ΣΕΧΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
ΤΣΑΡΑΒΑ ΕΥΑΝΘΙΑ
ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

 

Α/Α ΔΗΜΟΣ ΜΥΚΗΣ ΔΗΜΟΣ ΤΟΠΕΙΡΟΥ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΚΑΠΖΑ ΙΚΣΑΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ
2 ΚΕΧΑΓΙΑ ΣΑΛΗ ΔΑΛΑΤΣΗ ΜΑΡΙΑ
3 ΚΟΥΡΟΥ ΝΟΥΡΙΔΗΝ ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
4 ΟΥΖΟΥΝ ΙΛΧΑΝ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5 ΧΟΤΣΚΑ ΝΕΔΗΜ ΨΕΜΜΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

Επίσης εκλέγονται οι Αντιπρόσωποι για το 3ο Συνέδριο και κατά αλφαβητική σειρά είναι οι :

Α/Α ΔΗΜΟΣ ΑΒΔΗΡΩΝ ΔΗΜΟΣ ΤΟΠΕΙΡΟΥ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΙΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2 ΒΟΥΡΒΟΥΚΕΛΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΤΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
3 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ ΠΟΛΥΖΩΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
4 ΚΙΣΣΑΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
5 ΣΕΧΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΨΕΜΜΑΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

Α/Α ΔΗΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ ΔΗΜΟΣ ΜΥΚΗΣ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΑΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΠΖΑ ΜΟΥΖΑΦΕΡ
2 ΑΜΠΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΕΧΑΓΙΑ ΣΑΛΗ
3 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΚΟΥΤΕΡΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ
4 ΒΟΡΙΔΗΣ ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ
5 ΔΑΒΙΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6 ΔΑΟΥΤΑΚΗΣ ΑΡΧΟΝΤΗΣ
7 ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
8 ΔΟΞΑΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
9 ΚΑΡΑ ΙΣΜΕΤ
10 ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΣΑΡΡΑ
11 ΚΑΡΑΛΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ
12 ΜΗΤΡΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
13 ΠΟΛΥΖΩΗ ΜΑΡΙΑ
14 ΣΑΒΒΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
15 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
16 ΤΣΑΙΡΟΓΛΟΥ ΜΑΝΙΑ
17 ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
18 ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Επίσης για την επιλογή του ονόματος το αποτέλεσμα είναι :

ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ : 46
ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ : 905