Main Menu

Θρίαμβος για τον Άρη Αβάτου- Με γκολ στο τέλος πήρε την νίκη επι του Πανδραμαικού και εξασφάλισε την παραμονή του.

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο Άρης Αβάτου πήρε τον “τελικό” με τον Πανδραμαικό στη Φελώνη και εξασφάλισε την παραμονή του στην Γ Εθνική κατηγορία.

Ήταν το 91ο λεπτό όταν μετά απο κόρνερ, ο Κοντογιαννίδης με κεφαλιά μέσα απο την μικρή περιοχή νίκησε τον τερματοφύλακα του Πανδραμαικού και “πνίγηκε” στις αγκαλιές των συμπαιχτών του. Ένα γκολ χρυσάφι αφού με αυτό ο Άρης Αβάτου εξασφάλισε την παραμονή του στο 1ο όμιλο της ΓΈθνικής κατηγορίας χώρίς να τον ενδιαφέρουν πλεόν τα άλλα αποτελέσματα.

Αναλυτικά στα υπόλοιπα παιχνίδια:

Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός 1-0 (91′ Κοντογιαννίδης)

Αλεξανδρούπολη FC – Νέστος Χρυσούπολης  1-4 (27′ Ράλλης – 30′ Σουλεϊμάν Οκαν, 37′ Σέα, 87′ & 90 4 Τουρσίδης)

Καμπανιακός – Πανθρακικός 2-3 (8′, 37 Ιγνατίδης – 22′ Βάσκος, 63′, 86′ Φουρλατάρας)

Δόξα Δράμας – Ορφέας Ξάνθης 6-0 (7′ Ρούτσης, 15′, 41(π), 89′(π), 91′ Κυριακίδης, 25′ Ιορδανίδης)

ΑΟ Καβάλα – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-2 (49′ Βασιλόπουλος, 70′ Ρουμπιές – 6′ Κωστίκος, 15′ Ξανθόπουλος)

Απόλλων Παραλιμνίου – Θερμαϊκός Θέρμης 1-2 (7′ Γκέκας – 24′ Παπάζογλου Θ., 88(π) Αθανασιάδης)

Αγροτικός Αστέρας – Μ. Αλ. Ορφανίου 2-0 (58’μ 90(π) )

Ρεπό: Βύρων Καβάλας