Main Menu

Πρεμιέρα με το “δεξί” για τον Άρη Πετεινού- Κέρδισε με 2-0 τον Ηρακλή Αμμουδιάς παρουσία του Βασίλη Τοροσίδη.

Μεγάλη και σημαντική νίκη για την συνέχεια των αγώνων μπαράζ που οδηγούν στην Γ’ Εθνική κατηγορία πέτυχε ο Άρης Πετεινού, στο γήπεδο του το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Ηρακλή Αμμουδίας  με 2-0.

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο παρουσία και του Βασίλη Τοροσίδη, η ομάδα του Ανέστη Νεοφυτίδη έκανε πρεμιέρα με το “δεξί” σε ένα παιχνίδι μοιρασμένο απο φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα του Άρη Πετεινού να είναι καλύτερη στο δεύτερο και χωρίς να απειληθεί ιδαίτερα να παίρνει αυτό που θέλει.

Σκόρερ για την ομάδα του Ανέστη Νεοφυτίδη , ήταν ο Χριστοφορίδης στο 40ο  λεπτό του πρώτο ημιχρόνου και ο Κουτσομιχάλης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ : Αθανασίου, Ασλανίδης, Δασκαλάκης, Χριστοφορίδης, Σαρηγιαννίδης, Πουτακίδης, Παυλίδης, Εφέντη, Τυριάκης , Μελισσόπουλος , Τουρατζίδης.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ : Κουτογλίδης, Γκαλιος Ηλ., Φιλιππίδης, Γκάλιος Ν. , Παπαδόπουλος Στ., Τσιχουρίδης, Λιάρας, Παπαδόπουλος Γ. , Λαδόπουλος, Κωνσταντινίδης,