Main Menu

Ο Άρης Αβάτου νικητής στο Ξανθιώτικο ντέρμπι

Με μεγάλο νικήτή τον Άρη Αβάτου και σκορ 2-0 ολοκληρώθηκε το Ξανθιώτικο ντέρμπι ανάμεσα στον Άρη Αβάτου και τον Άρη Πετεινού το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Φελώνης.

Οι ποδοσφαιριστές του Μπεδρελή πήραν πολύ νωρίς προβάδισμα στο σκορ με τον Βασιλάκη μόλις στο 5ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ένα αποτέλεσμα που κράτησαν μέχρι και τις καθυστερήσεις του αγώνα, αφού στο 95ο λεπτό ο Αραμπατζής διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του για να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

Ο Άρης Πετεινού κατά την διάρκεια του παιχνιδιού έδειξε ότι θα μπορούσε όσο το σκορ ήταν στο 1-0 να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, παρόλα αυτά οι ευκαιρίες που δημιούργησε δεν αξιοποιήθηκαν όπως έπρεπε.

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ : Νταφόπουλος, Παπαχρήστου  Λεωντσάκος, Τενεκές, Βασιλάκης, Ψεμματάς, Βασιλάκης, Ψεμματάς , Τσαπάρης, Σαμπανίδης , Αναγνωστόπουλος , Κοντογιαννίδης .

ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ : Τάτσης, Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος , Σαρηγιαννίδης, Παυλίδης, Καλαϊτζόπουλος , Τουργαΐδης , Σιδηρόπουλος, Τσέκος , Τυριάκης , Τουρατζίδης.