Main Menu

Άρης Πετεινού: Ήττα στις καθυστερήσεις με 1-2 από τον Ορέστη Ορεστιάδας.

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση που παρουσίασε το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο του ο Άρης Πετεινού, ηττήθηκε με 0-1 από τον Ορέστη Ορεστιάδας για την 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, σε ένα παιχνίδι με συγκλονιστικό φινάλε.

Οι κιτρινόμαυροι ήταν μαχητικοί απο το αρχή του παιχνιδιού και παρόλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ απο το 1ο ημίχρονο με γκολ του Σταματόπουλου, στο δεύτερο βγήκαν μπροστά, πίεσαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 92ο λεπτό με τον Μελισσόπουλο.

Το γκολ αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του Ανέστη Νεοφυτίδη καθώς στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι (πολλές διαμαρτυρίες απο την πλευρά του Πετεινού) το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σταματόπουλος για να δώσει μια σημαντική νίκη για την ομάδα του.